Orteza do rehabilitacji dłoni

Szybko rozpoczęta rehabilitacja zwiększa szanse na powrót do sprawności! Każdy pacjent, który był zmuszony do poddania się amputacji w obrębie kończyny górnej, został postawiony przed dużym wyzwaniem. Brak całej ręki, palców, przedramienia albo ramienia wiąże się z wieloma ograniczeniami w życiu codziennym. Jak poradzić sobie z problemem, który powoduje tak wiele utrudnień? Rozwiązaniem mogą okazać się odpowiednie protezy dłoni. Sprawdź, na jakie ich parametry warto zwrócić uwagę!

Opis produktu

Orteza do rehabilitacji dłoni przeznaczona jest dla osób po udarach, wylewach lub urazach czaszkowo-mózgowych, u których pojawiła się niepełnosprawność ruchowa.

Rozpoczęta jak najszybciej i systematycznie prowadzona rehabilitacja funkcjonalna daje możliwość odzyskania przez pacjenta przynajmniej części utraconej sprawności, a tym samym wpływa na jakość życia. Podczas wykonywania ćwiczeń stymulujących dłoń, aktywna orteza wspiera fazę wyprostu palców wzmacniając mięśnie i prowadzi do generowania wzorców ruchowych.

Dopasowanie

Orteza posiada personalizowane elementy, jakimi są pierścienie na palce. Paski wokół śródręcza i przedramienia są regulowane, a od strony grzbietu dłoni znajduje się miękka podkładka. Możliwa jest zmiana wstępnego naprężenia cięgien, a także oporu który będą stawiały podczas wykonywania ćwiczeń.

zamów / dowiedz się więcej

Zostaw numer telefonu.
Odezwiemy się!

Poznaj protezę TOLKA