Wygodne leje protezowe na podstawie badania w rezonansie magnetycznym (MRI)

Nieustannie wymyślamy sobie nowe wyzwania i podejmujemy się kolejnych projektów, a wszystko po to, żeby przyczynić się do rozwoju protetyki. Obecnie część naszego zespołu pracuje nad automatyczną metodą generowania lejów protezowych dla kończyny górnej. Jest to projekt dofinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Projekt polega na wyszkoleniu sieci neuronowych aby samodzielnie projektowały leje protezowe, na podstawie skanu kończyny z rezonansu magnetycznego (MRI).

Rezonans magnetyczny jest nieinwazyjną i bezbolesną metodą diagnostyki obrazowej. Pozwala uzyskać obraz z wnętrza ciała, w postaci wielu przekrojów przez tkankę. Skan ten dostarcza nam informacji o dokładnej budowie kikuta. Dzięki temu, a także dzięki latom doświadczenia w projektowaniu lejów protezowych, jesteśmy w stanie określić, jaki kształt powinien mieć lej, żeby był dopasowany i wygodny. Sieci neuronowe natomiast to oprogramowanie wzorowane na działaniu neuronów w ludzkim mózgu. W przypadku sztucznych neuronów, połączenia między nimi można odpowiednio dostosować, aby wykonane zostało określone zadanie. Zadania, które wyznaczamy sieci w naszym projekcie, to odczytanie skanu kikuta i wygenerowanie jego modelu 3D, a następnie zaprojektowanie pasującego leja protezowego.

Do projektu potrzebujemy skanów MRI osób po amputacji kończyny górnej na poziomie przedramienia lub osób z niewykształconą kończyną górną na poziomie przedramienia (należy mieć ukończone 18 lat). Skan musi być wykonany zgodnie z naszymi wytycznymi. Pokrywamy koszty skanu, dojazdu oraz ewentualnej wysyłki płyty CD z zapisanym badaniem. Po wykonaniu i dostarczeniu przez nas leja protezowego, wystarczy wypełnić ankietę dotyczącą dopasowania leja. W zamian oferujemy wynagrodzenie w wysokości 500 zł netto w formie umowy zlecenie lub umowy o dzieło.

Przebieg współpracy:

  • kontakt z nami i podpisanie umowy
  • udanie się na skan (preferujemy skan w Nobel Tower w Poznaniu na ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 77A lub w Rehasporcie w Poznaniu na ul. Góreckiej 30)
  • wysłanie lub dostarczenie wyników badań
  • płatność dla Państwa
  • oczekiwanie na lej protezowy
  • przemierzenie leja i wypełnienie ankiety

Serdecznie zachęcamy do udziału w tym pionierskim projekcie!

Dane kontaktowe:
email: info@vbionic.com
telefon: 690 690 200; pn-pt, 10-17
vBionic
ul.Małopolska 2A
60-616 Poznań